Zestaw Muzyczny RADMOR 5200Zestaw o standardowej szerokości około 40cm, zbudowany w 1980 roku specjalnie na targi w Paryżu. Powstawał w ekspresowym tempie. Od pierwszego pomysłu "Budujemy pokazową wieżę na targi w Paryżu" do zaprezentowania zestawu na owych targach upłynęło zaledwie półtora miesiąca. Zestaw składał się ze wzmacniacza o mocy 2x50W WM-5250, przedwzmacniacza WS-5240, tunera FM TF-5210 oraz tunera AM TA-5220. Konstrukcyjnie zbliżony był do późniejszej, oszczędnościowej miniwieży ZM-52. Kompletów wzmacniacz-przedwzmacniacz-tuner FM wykonano pięć, do tego jeden lub dwa tunery AM. Zakaz kopiowania opisu!
Mimo tak szybkiego tempa prac konstrukcyjnych, wieża była konstruowana z myślą o produkcji seryjnej. Były gotowe np. programy na taśmie perforowanej do maszyn wycinających obudowy, były formy do wtryskarek produkujących elementy z tworzyw sztucznych, jednak zestaw do produkcji nie trafił. Nie powstała nawet seria testowa. Oficjalnym powodem był zbyt duży procent elementów importowanych użytych do budowy wieży oraz brak ich krajowych odpowiedników. Zakaz kopiowania opisu!
Wieże pokazano jeszcze na Targach Poznańskich, gdzie spotkały się oczywiście z dużym zainteresowaniem a następnie... sprzedano je w cenie złomu (bo prototypy nie miały ustalonej wartości rynkowej) konstruktorom, którzy dostali prawo pierwokupu. I szukaj teraz wiatru w polu :-) Zakaz kopiowania opisu!